Guanyadors

Primera època:

Concurs Nacional: Profesionals i Aficionats sense distinció

Any Edició Restaurant Ciutat Cuiner
1961
I
Hotel Astoria
València
Jacinto Perea
1962
II
Francisco Andrés Castelles
1963
III
Emilio Payá Payá
1964
IV
Federico Sanjerónimo Gil
1965
V
Manuel Rius Molins
1966
VI
Carlet
Aurelio Hervás Nogués
1967
VII
Manuel Rius Molins
1968
VIII
Carlet
Aurelio Hervás Nogués
1969
IX
Ángel García Ibarrondo
1970
X
Vicente Ventura Merenciano
1971
XI
Sueca
Juan Vera Cebolla
1972
XII
Sueca
Emilio Martí Reig
1973
XIII
Massamagrell
M. Albarracin Marco
1974
XIV
El Palmar
Francisco Serrano Marco
1975
XV
Sueca
Josefa Clar Beltrán
1976
XVI
València
Rafael Serrador Gómez
1977
XVII
València
José Luis Pérez Abado
1978
XVIII
Luis Rocher Coves

SEGONA ÈPOCA:

Concurs local i per grups

Any Edició Restaurant Cuiners
1979
XIX
Funcionaris de l'Ajuntament de Sueca
Esteve Pedrós Miñana i Ricardo Juan Vidal
1980
XX
Colla Pa amb oli i sal
Toni Quiles Martínez
1981
XXI
Colla Los Texanos
José Franco
1982
XXII
Colla Tercera Edat
Francisca Latorre Escrivà
1983
XXIII
Salvador Brines

Tercera Època:

Dos categoríes: Concurs profesional de caràcter internacional

Any Edició Restaurant Ciutat Cuiners
1984
XXIV prof.
Galbis
l'Alcúdia
Antonio Galbis
1984
XXIV prof.
Sueca
Salvador i Vicente Peiró Bou
1985
XXV prof.
Vivanco
Catarroja
Emilio Gordillo
1986
XXVI prof.
València
Luis Hernández Sierra
1986
XXVI prof.
Sueca
Adrián Sebastián (Colla Serrallos)

Cuarta època:

Concurs profesional de caràcter internacional

Any Edició Restaurant Ciutat Cuiners
1987
XXVII
El Gastrónomo
València
Juan Antonio Balestegui
1988
XXVIII
El Gastrónomo
Gandia
Miguel Vila
1989
XXIX
Hotel Bayern II
Gandia
Miguel López Poyatos
1990
XXX
La Taula
València
Antonio Collado
1991
XXXI
Hotel Sa Sierra
Girona
Xavier Terrés i Palou
1992
XXXII
La Taula
València
Rosa Savalls
1993
XXXIII
Rossinyol
Nàquera
José Antonio Cabo Galera
1994
XXXIV
Casa Roberto
València
Roberto Aparicio
1995
XXXV
El Gastrónomo
València
Eloy Lozano Pastor
1996
XXXVI
Hostal Valencia
La Habana, Cuba
José Luis Chaparro
1997
XXXVII
Casa Roberto
València
Roberto Aparicio Pastor
1998
XXXVIII
Hostal Valencia
La Habana, Cuba
Ibis Gómez Martínez
2000
XL
La Taula
València
Antonio Collado
2001
XLI
Albacete 37
València
Clemente Palmero Ruiz
2002
XLII
Restauración SPG
València
Luis M. Gómez Jiménez
2003
XLIII
Hotel 7 Coronas
Múrcia
Juan Antonio Herráiz Herráiz
2004
XLIV
El Gourmet
València
Jaime Capilla Pérez
2005
XLV
Rossinyol
Nàquera
Vicente Bonillo Bernet
2006
XLVI
Roc III
Meliana
Roque Carmona Martí
2007
XLVII
Chust Godoy
València
Vicente Chust Godoy
2008
XLVIII
Arroseria Els Tarongers
Riba-roja del Túria
José Giménez Arnau
2009
XLIX
Rossinyol
Nàquera
José Antonio Cabo Galera
2010
L
Els Porxets de Sueca
Sueca
Juan Jose Sancho y Sergio Climent
2011
LI
Salones Braham
Riola
Salvador Chofre
2012
LII
Ba-ba-Reeba
Las Vegas (EEUU)
Manuel Sánchez
2013
LIII
Posada Real de Santa María
Cuenca
Julián García y Mercedes Vacas
2014
LIV
Rte. Miguel y Juani
l'Alcúdia
Paco Rodríguez y Rafael Climent
2015
LV
Rte. l’Albufera
Madrid
Julián García
2016
LVI
Rte. Casa Pepe Sanchis
Córdoba
Pepe Sanchis y José Miguel Sanchis
2017
LVII
Asador Altamira
Alaquàs
2018
LVIII
Rte. Bon Aire
El Palmar
Raúl Magraner
2019
LIX
Rte. Fuente Cerrada
Teruel
David Domingo
2021
LXI
Rte. El Madrileño
Guadarrama
Oscar de la Fuente y Javier Hernández